کربن اکتیو

فواید ماسک کربن اکتیو

ماسک کربن اکتیو

حتما تا به حال نام ماسک های صورت کربن اکتیو را شنیده اید. شاید از خود بپرسید ماسک ها کربن اکتیو چه فوایدی دارند ؟ آیا واقعا بر زیبایی صورت تاثیر می گذارند؟

ماسک های کربن اکتیو در سال های اخیر در سراسر جهان بسیار محبوب شده اند. کربن اکتیو یک ماده آرایشی است که می تواند از شر جوش های ناخوشایند و جوش های سر سیاه شما را خلاص کند. ماسک سیاه معروف کربن اکتیو برای از بین بردن چربی و آلودگی های پوست امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. تجمع کثیفی و چربی روی صورت شما می تواند منافذ شما را مسدود کند، از این رو جوش های ناخوشایند ایجاد می شود. در حالی که آنها معمولا در ناحیه “T” پیشانی، بینی و چانه ظاهر می شوند، می توانند در کل صورت نیز ظاهر شوند. استفاده منظم از ماسک زغال فعال کمک می کند تا پوستی شفاف تر و سالم تر داشته باشید که ناخالصی ها را از بین می برد.

ماسک کربن اکتیو

تاثیر ماسک زغال فعال در زیبایی

در زیبایی، تاثیر ماسک زغال فعال فوق العاده موثر است! بر اساس تحقیقات علمی، کربن فعال دارای سطح ویژه بسیار بزرگی است (تنها ۱ گرم کربن فعال دارای سطحی بیش از ۵۰۰ متر مربع است) بنابراین توانایی بسیار بالایی در جذب مواد سمی دارد. بنابراین در بسیاری از صنایع به طور گسترده ای از کربن فعال استفاده می شود، به خصوص در زیبایی امروزه ماسک های کربن اکتیو بسیار طرفتار پیدا کرده است. یکی از موارد کاربردی از کربن اکتیو لیزر کربن فعال می باشد. شما با روش لیزر کربن می توانید پوست خود را سفید کنید و یک پاکسازی عالی روی پوست خود انجام دهید. با ماسک های کربن می توانید برای همیشه یک پوست سالم، صاف و بدون آکنه داشته باشید.

 

فواید ماسک صورت زغال اکتیو

امروزه ماسک های کربن اکتیو در بازار بسیار متنوع شده اند. در ادامه قصد داریم شما را با فواید این ماسک ها آشنا کنیم:

 

۱. از بین بردن آکنه:

آکنه یکی از مشکلاتی می باشد که امروزه همه ما با آن درگیر شده ایم. آکنه به دلیل تجمع سلول های مرده پوست ، باکتری ها و چربی در منافذ پوست ایجاد می شود. اگر با وجود آکنه بر پوست خود دچار کم بود اعتماد به نفس شده اید ما به شما ماسک های کربن اکتیو را معرفی می کنیم. ماسک های کربن اکتیو با خاصیت  ضد باکتریایی که در خود دارند باعث از بین بردن باکتری هایی که باعث ایجاد آکنه شده اند می شود.

 

۲. از بین بردن آلودگی های روی پوست:

از دیگر فواید این ماسک صورت می توان به از بین بردن آلودگی های روی پوست اشاره نمود. با استفاده از این ماسک تمام آلودگی های روی پوست را می توانید از بین ببرید و در نتیجه یک پوست شفاف و سالم داشته باشید.

 

۳. از بین بردن چربی بیش از حد پوست:

یکی از دلایلی که می تواند باعث آکنه صورت شود چربی بیش از حد پوست صورت است. با استفاده از ماسک های زغال می توان به کنترل چربی پوست کمک نمود و از ایجاد جوش های جدید جلوگیری نمود.

 

۴. درمان نیش حشرات:

نیش حشرات ممکن است باعث تورم و خارش شدید بر روی پوست شوند. ماسک زغال باعث جلوگیری از این اتفاق می شود. ماسک های زغال اکتیو نه تنها برای درمان نیش حشرات موثر هستند بلکه باعث از بین بردن جای زخم این نیش ها می شوند.

ماسک کربن اکتیو بیشتر در مورد کربن اکتیو بدانید: کربن اکتیو چیست؟

استفاده ماسک زغال فعال برای انواع پوست

مزایای استفاده از زغال فعال برای انواع پوست چیست؟ در اینجا لیستی از نحوه استفاده هر نوع پوست از زغال فعال ذکر کرده ایم:

پوست حساس: افرادی که پوست حساس دارند اغلب متوجه می شوند که مواد خشن تر می توانند پوست آنها را تحریک کنند و باعث ایجاد قرمزی یا لکه شوند. بنابراین افرادی که دارای پوست حساس هستند باید از اینکه محصول از چه چیزی ساخته شده است مطمئن باشند. مزایای زغال فعال این است که بر روی پوست ملایم است و افراد دارای پوست حساس می توانند از این ماسک استفاده کنند.اما توصیه می شود  حتما ابتدا با یک پد تست کوچک بررسی کنید تا مطمئن شوید.

پوست چرب: پوست چرب می تواند ناشی از تغییرات هورمونی باشد یا برای برخی افراد به طور طبیعی ایجاد شود. زغال فعال به حذف چربی از پوست شما کمک می کند. این بدان معنی است که می تواند ظاهر پوست براق و چرب را کاهش دهد. زغال فعال برای پاکسازی صورت می تواند تجمع چربی را کاهش داده و از جوش و آکنه جلوگیری کند.

پوست مختلط: افرادی که دارای نواحی پوست خشک و چرب هستند، پوست مختلط دارند. استفاده از زغال فعال برای روتین های پوست مختلط باید به تعادل هر دو عامل کمک کند. در حالی که چربی اضافی پوست شما را از بین می برد، مراقب باشید در مناطق خشک تر از آن استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث خشکی بیشتر شود.

پوست معمولی: افرادی که پوست بیش از حد خشک یا چرب ندارند، پوست طبیعی دارند. با پوست معمولی، زغال فعال به همان صورت عمل می کند و ناخالصی ها و چربی اضافی را از بین می برد. حتما از زغال فعال برای پاکسازی صورت استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث خشکی پوست شود.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...