تصفیه آب, کربن اکتیو

همه چیز درمورد کربن اکتیو جاکوبی Jacobi

کربن اکتیو جاکوبی Jacobi

جاکوبی Jacobi

Jacobi جاکوبی از سریعترین سازمان در حال رشد تولید و عرضه کننده کربن فعال درجه یک و رزین های تبادل یونی می باشد. این کمپانی دارای دفاتر مراکزی در کالمار، سوئد و … می باشد و هم اکنون به بیش از ۱۰۰ کشور خدمت رسانی می کند و همواره در پی کشف راه های بهتر و نوآورانه برای خدمات رسانی به مشتریان خود می باشد. بیانیه ماموریت جاکوبی Jacobi یک بیانیه ساده با مضمون: “ما به دنبال این هستیم که با پشتیبانی فنی و خدمات مشتری که در رتبه دوم قرار ندارند، تولید کننده کربن با کمترین هزینه / بالاترین کیفیت در تجارت باشیم” می باشد.

گروه جاکوبی Jacobi در سال ۱۹۱۶ توسط فردیناند آدولف ویلهلم ژاکوبی تأسیس شد. هم اکنون جاکوبی Jacobi شامل سه بخش اصلی است که طیف گسترده ای از خدمات را به مشتریان ارائه می دهد. در سال ۲۰۱۴، این گروه توسط شرکت ژاپنی Osaka Gas Chemicals Co خریداری شد. Ltd. به عنوان بزرگترین تامین کننده کربن اکتیو پوسته نارگیل در جهان و  در راه تبدیل شدن به پایدارترین تولید کننده در صنعت است.

Jacobi Carbons: با سایت‌های تولید در آسیا و ۲ کارخانه بازیافت در اروپا، جاکوبی Jacobi طیف وسیعی از کربن‌های فعال را، عمدتاً از پوسته نارگیل، بلکه از چوب و زغال‌سنگ به فروش می رساند.

خدمات جاکوبی Jacobi: کمپانی جاکوبی واحدهای فیلتراسیون سفارشی را برای طیف گسترده ای از کاربردهای فیلتر هوا و مایع توسعه داده است. جاکوبی Jacobi علاوه بر فیلترها، یک بسته خدمات جامع نیز ارائه می دهد.

طیف کربن فعال AquaSorb به طور ویژه برای حذف آلاینده های آلی محلول از آب و برای احیای خلوص طبیعی آن توسعه یافته است. کاربردها شامل تصفیه آب شهری (حذف طعم و بو)، تصفیه آب فرآیندی در تولید نوشیدنی، فیلترهای آب نقطه استفاده، ساخت نیمه هادی، اصلاح آب های زیرزمینی و تصفیه شیرابه های دفن زباله می باشد.

در سراسر فرآیندهای صنعتی، طیف گسترده ای از الکل های کمک میانی و فرآوری مورد استفاده قرار می گیرند یا تولید می شوند.

کربن اکتیو جاکوبی

سری کربن اکتیو Jacobi AddSorb

مجموعه ای از کربن های فعال آغشته شده ویژه جاکوبی Jacobi برای کاربردهای بخار مانند گازهای اسیدی، گازهای اساسی، فرمالدئید، جیوه و کنترل بو می باشد. در محدوده AddSorb، نمرات پیشرو صنعت جاکوبی برای وسایل حفاظت شخصی گنجانده شده است.

برخی از گریدهای رایج AddSorb عبارتند از:

سری GA : کربن‌های با فعالیت بسیار بالا که برای ادعای بخار آلی (OV) برای ماسک‌ها طراحی شده‌اند.

سری MGR : درجه اشباع شده مخصوص که برای حذف چند آلاینده در دستگاه های تنفسی طراحی شده است.

سری سولفوکس :  محصولات ویژه ای که با ظرفیت های سولفید هیدروژن بسیار بالا برای کاربردهای کنترل بو ساخته شده اند.

 KC-Plus : درجه کاتالیزوری که برای حذف سولفید هیدروژن طراحی شده و از طریق شستشو با آب قابل بازسازی است.

Supercap EL-Series : کربن با خلوص بسیار بالا و ظرفیت بالا برای کاربردهای ابرخازن

سری VA : کربن های اشباع شده که برای حذف گازهای اسیدی طراحی شده اند.

سری VB : کربن های آغشته شده که برای حذف گازهای قلیایی طراحی شده اند.

سری VF : کربن های آغشته شده برای حذف فرمالدئید طراحی شده است.

سری VQ : کربن‌های آغشته ‌شده که برای حذف جیوه طراحی شده‌اند.

سری کربن اکتیو Jacobi AquaSorb

زغال اکتیو طراحی شده برای تصفیه آب، پوشش برنامه هایی مانند آب آشامیدنی، فاضلاب پساب، آب فرآیند صنعتی، فرآوری نوشیدنی و فیلترهای آب خانگی. گریدهای مربوطه AquaSorb با استانداردهای NSF، EN، و AWWA برای تصفیه آب آشامیدنی مطابقت دارند و همچنین الزامات کدکس مواد شیمیایی غذایی را برآورده می‌کنند. ارزیابی‌های خارجی نسبت به حوزه قضایی مناسب جغرافیایی و وظایف کاربردی، که از مواد برای آن استفاده می‌شود، توسط سازمان‌های نظارتی مانند NSF در ایالات متحده آمریکا و KIWA در هلند انجام می‌شود. نمونه‌ای از سری کربن اکتیو در خانواده AquaSorb شامل موارد زیر است:

نمونه‌ای از سری کربن اکتیو AquaSorb شامل موارد زیر است:

سری ۱۰۰ : کربن‌های دانه‌ای فعال با حجم ریزپور/مزوپور ترکیبی برای حذف ترکیبات آلی با وزن مولکولی کم تا متوسط ​​در کاربردهای فاضلاب.

سری ۱۰۰۰ : کربن های گرانول فعال با حجم ترکیبی ریزپور/مزوپور برای حذف ترکیبات آلی با وزن مولکولی کم تا متوسط ​​در کاربردهای آب آشامیدنی.

سری ۵۰۰۰ : کربن‌های دانه‌دارمتخلخل که برای حذف مواد آلی با وزن مولکولی بزرگ و ترکیبات رنگی طراحی شده‌اند.

سری ۶۰۰۰ : کربن‌های دانه‌ای آگلومره با حجم ریزپور/مزوپور ترکیبی برای حذف ترکیبات با وزن مولکولی کم تا متوسط.

سری C : کربن های دانه ای بسیار ریز متخلخل با حذف عالی مواد آلی با وزن مولکولی کم و سطح کمیاب. شامل CX-MCA، یک محصول کاتالیزوری با عملکرد عالی برای حذف کلرامین و سولفید هیدروژن از آب.

سری H : نمرات شستشو با اسید برای خلوص محصول استثنایی، طراحی شده برای کاربردهای نوشیدنی و آب فوق خالص

سری L : کربن های آغشته به نقره برای استفاده در دستگاه های فیلتر آب خانگی.

PICABIOL : کربن دانه ای منحصر به فرد برای تصفیه آب آشامیدنی با استفاده از یک فرآیند فعال بیولوژیکی.

سری MP و سری CB : کربن‌های فعال پودری برای حذف بیشتر ترکیبات تشکیل‌دهنده طعم و بو، آفت‌کش‌ها و متابولیت‌ها از منابع آب آشامیدنی.

سری کربن اکتیو Jacobi ColorSorb

طیف گسترده ای از محصولات زغال فعال که به طور خاص برای کاربردهای حذف رنگ از جمله تصفیه مواد غذایی، شیمیایی و دارویی طراحی شده اند.

برخی از گریدهای رایج ColorSorb عبارتند از:

سری ۱۰۰۰ : کربن‌های دانه‌ای فعال با حجم ترکیبی ریزپور/مزوپور برای حذف ترکیبات آلی با وزن مولکولی کم تا متوسط ​​در فرآیندهای غذایی و شیمیایی.

سری HP : نمرات پودری با ظرفیت رنگ زدایی بالا که از طریق فعال سازی شیمیایی زیرلایه های چوبی تولید می شوند. در انواع آسیاب پودری، سطح فعالیت و محدوده pH موجود است.

سری G : گریدهای پودری بسیار مزوپور تولید شده از طریق فعال کردن بخار بسترهای چوبی. در انواع آسیاب و سطوح فعالیت موجود است.

سری SP : درجه خلوص بسیار بالا و پودر ریز متخلخل طراحی شده بر اساس استانداردهای دارویی و افزودنی های غذایی

HPX : درجه پودر با ترکیب منحصر به فرد ریز منافذ و ماکرو منافذ برای دستیابی به ترکیبی از رنگ و حذف مواد آلی/بو.

سری XFP : محدوده کربن پودری که برای تصفیه روغن خوراکی طراحی شده است

سری ۶۰۰ : کربن‌های آگلومره شده دانه‌ای با فعالیت بالا برای رنگ‌زدایی بستر ثابت

سری H100 و H600 : درجه خلوص بالا و اسید شویی تولید شده برای رنگ زدایی فرآیند در سیستم های بستر ثابت

BAK : محصول دانه‌ای با عامل بافر pH برای رنگ‌زدایی شکر

سری کربن اکتیو Jacobi Ecosorb

کربن‌های فعال طراحی‌شده برای تصفیه هوا و گاز، شامل مجموعه‌ای از کاربردها از جمله کاهش VOC در هوا، کنترل بو، بازیافت حلال، تصفیه گاز فرآیند، دستگاه‌های تصفیه هوای مسکونی و تجاری، فیلترهای سیگار و فیلترهای هوای کابین و دستگاه‌های تلفات تبخیری در اتومبیل ها

نمونه ای از سری کربن اکتیوهای رایج در خانواده EcoSorb شامل:

سری C : گریدهای گرانولی بسیار ریز متخلخل که برای حذف موثر ترکیبات آلی با وزن مولکولی کم در هوا و به عنوان پشتیبانی کاتالیزور طراحی شده اند.

سری GX : کربن های پلت اکسترود شده برای تصفیه هوای عمومی

سری BX : کربن‌های گلوله‌ای اکسترود شده که به‌ویژه برای کاربردهای تجدیدپذیر مانند بازیابی حلال طراحی شده‌اند.

سری HX : کربن‌های گلوله‌ای اکسترود شده با اسید شسته شده برای کاربردهای بخار حساس طراحی شده‌اند که در آن خلوص محصول بالا مورد نیاز است.

سری XP و سری CB : کربن پودری ریز آسیاب شده برای کنترل جیوه و دیوکسین در جریان گازهای دودکش.

کربن اکتیو جاکوبی
کربن اکتیو جاکوبی

سری کربن اکتیو Jacobi GoldSorb/PicaGold

خط تولید پیشرو در صنعت ما برای بازیابی فلزات گرانبها در تاسیسات معدن طراحی شده است. کربن‌های GoldSorb و PicaGold برای این کاربرد بهینه شده‌اند، ویژگی‌های جذب و شستشوی خوبی را ارائه می‌دهند، حداکثر سختی محصول، مقاومت بالا در برابر ساییدگی و ایجاد ریزدانه‌های کمتر در طول بازسازی را نشان می‌دهند.

سری زغال اکتیوهای این خانواده عبارتند از:

Goldsorb 4500 و PicaGold G208AS : درجات فعالیت متوسط

GoldSorb 5500 و PicaGold G209AS: درجه های فعالیت بالا

PicaGold G210AS: بالاترین درجه فعالیت

سری کربن اکتیو Jacobi PetroSorb

محصولات کربن فعال طراحی شده برای صنعت نفت و گاز، پوشش تصفیه آب، تصفیه بخار و کاربردهای فرآیندی در تاسیسات پتروشیمی.

سری PetroSorb شامل درجات زیر است:

سری ۱۰۰۰ : کربن‌های دانه‌ای فعال مستقیم با حجم ترکیبی میکروپور/مزوپور برای حذف ترکیبات آلی با وزن مولکولی کم تا متوسط ​​در آب و فرآیند (جریان‌های آمین/گلیکول).

سری ۶۰۰۰ : کربن‌های دانه‌ای آگلومره شده با حجم ریزپور/مزوپور ترکیبی برای حذف ترکیبات با وزن مولکولی کم تا متوسط ​​در آب و فرآیند (جریان‌های آمین/گلیکول).

سری ۱۰۰ : محصولات با درجه استاندارد فعال مستقیم که برای تصفیه فاضلاب طراحی شده اند.

سری GX : کربن های پلت اکسترود شده برای تصفیه هوای عمومی.

سری BX : کربن‌های گلوله‌ای اکسترود شده که به‌ویژه برای کاربردهای تجدیدپذیر مانند بازیافت حلال و بازیابی بخار بنزین طراحی شده‌اند.

G-SWC80 : کربن فعال دانه ای استاندارد که به عنوان یک محیط پشتیبانی برای کاتالیز واکنش های شیمیایی استفاده می شود. مواد با چگالی بسیار کم و بنابراین در کاربردهای پر کردن حجم مفید است.

سری H : نمرات شستشو با اسید برای خلوص محصول استثنایی، طراحی شده برای تصفیه میعانات. شامل محصول HS-D ما برای شستشوی کم سیلیس است.

سری کربن اکتیو Jacobi ReSorb

طیف محصولات ReSorb شامل کربن گرانول و اکسترود شده مجدد فعال شده برای تصفیه جریان مایع و گاز است. ReSorb Pool موجودی از مواد فعال شده مجدد را برای پیشنهاد فراهم می کند، در حالی که ReSorb Solo یک فعال سازی مجدد حلقه بسته است، به ویژه برای برنامه های کاربردی آب آشامیدنی، غذا و نوشیدنی، و مواد خود مشتری را برمی گرداند.

خرید کربن اکتیو جاکوبی

جهت مشاهده و خرید کربن اکتیو جاکوبی کلیک کنید و یا با کارشناسان فروشگاه صنعت آب و پمپ ایران تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...